11. ročník Behu do kopca na Kráľovu studňu

Jedenásty ročník Behu ku Kráľovej studni odštartoval olympijský víťaz Jozef Pribilinec

Beh ku Kráľovej studni napísal v nedeľu uprostred augusta 2022 už jedenástu kapitolu. Štartovná listina behu na trati dlhej 8,3 km s prevýšením 380 m vedúcej terénom od obce Lenartov ku Kráľovej studni obsahovala mená  82 pretekárov - bežcov z rôznych kútov Slovenska a sedem súťažiacich v severskej chôdzi s paličkami. Odštartoval ich olympijský víťaz v chôdzi na 20 km Jozef Pribilinec. Pretekári bojovali na trati nielen s výškovým prevýšením, ale i  s horúcim počasím.


Celkové prvenstvo pre Tomáša Kamasa zo Spišskej Novej Vsi

Cieľovú pásku ako prvý preťal 46-ročný veterán Tomáš Kamas, pravidelný účastník tohto podujatia. V minulosti už niekoľkokrát k medailistom patril, vlani dobehol celkovo druhý,  absolútne prvenstvo  vybojoval teraz prvý raz.  „Už pri rozcvičovaní som cítil, že sa mi bude dobre bežať. Mal som ľahké nohy. Od začiatku po štarte som nasadil vyššie tempo. Bežal som systémom štart - cieľ, lebo som vedel, že mám dobre natrénované. Som rád, že som konečne tento pretek vyhral ako absolútny víťaz. Je to ťažký pretek, preto si toto víťazstvo veľmi cením,“ dodal na margo svojho úspechu.

Po striebro si so 49-sekundovou stratou dobehol o dva roky mladší Adrián Devečka z Michaloviec.

Bronz v celkovom poradí si do Bardejova odniesol čerstvý dvadsiatnik Matúš Nagy. Medzi ženami dominovala Michaela Široká  

Aj ženské prvenstvo putovalo do Spišskej Novej Vsi. Získala ho 26 ročná Michaela Široká.

 „ Behám už od základnej školy, ale na súťaže som začala chodiť až v tomto roku. Dnes som sa na štarte cítila unavená, pretože včera som absolvovala náročný Sky run Poľana,“ vyjadrila sa skromná sympatická bežkyňa.

Spoločnosť na stupni víťazov jej robila celkovo strieborná  35-ročná Simona Čonková z Maras teamu Prešov, ktorá si z tohto podujatia skompletizovala medailovú zbierku, pretože vlani bola bronzová a predvlani zlatá.

 

Veľký aplauz patril celkovo tretej žene v cieli Zlatke Semanovej z Košíc, ktorá vo veku 64 rokov ukázala chrbát bežkyniam mladším o jednu i dve generácie, pričom deň predtým úspešne absolvovala Rajecký maratón.  


Najlepší veteráni a juniori

Okrem veteránov, ktorí sa presadili i v absolútnom poradí bez rozdielu veku (Tomáš Kamas, Simona Čonková, Zlatka Semanová) sa na najvyšší stupeň víťazov postavili aj Peter Gajdár z Bardejova ( od 50 do 59 rokov), Mikuláš Vrábel z Vranova nad Topľou ( od 60 do 69 rokov), Štefan Mydlár z Košíc ( od 70 rokov) a Danica Božová zo Svitu ( u žien od 50 do 59 rokov). Medzi juniormi do 19 rokov dominovali Peter Krenický z Ďačova a Veronika Uličná z Prešova.

 

Nordic walking

V čoraz populárnejšej severskej chôdzi s paličkami boli najlepší Jozef Kakaščík zo Záborského a Paula Hricová ( maras team Prešov).

Muži - absolútne poradie bez rozdielu veku:

1. Tomáš Kamas - TJ Tatran Spišská Nová Ves - 36:44 min

2. Adrián Devečka - Michalovce - 37:33 min

3. Matúš Nagy - Bardejov - 38:43 min

 

Ženy -  absolútne poradie bez rozdielu veku:

1. Michaela široká - Spišská Nová Ves - 47:30 min

2. Simona Čonková - Maras team Prešov - 50:48 min

3. Zlatka Semanová - Košice - 51:49 min


Webová stránka bola vytvorená v rámci projektu NESS KDC Košiciam