4. ročník Behu do kopca na Kráľovu studňu

OZ Kráľova studňa  usporiadala 9.8.2015 štvrtý ročník behu do kopca na Kráľovu studňu. Aj napriek úmornému teplu prišlo na tento beh znova o čosi viac bežcov, ako pred rokom. Celkovo sa na štart štvrtého ročníka postavilo 81 štartujúcich. Najviac nás potešilo, že prichádzajú nielen zo Slovenska, ale aj Maďarska, Ukrajiny a Poľska. Už po tretíkrát sa na štart postavila aj bývala československá reprezentantka a účastníčka dvoch olympijských hier  Ľudmila Melicherová, ktorá si aj tohto roku veľmi pochvaľovala atmosféru preteku. Hneď po štarte sa vytvorila dvojica Žiška, Hapák, ktorí udávali veľmi rýchle tempo a od začiatku bolo vidieť, že títo bežci môžu atakovať aj rekord podujatia. Čo sa  nakoniec aj potvrdilo. Peter Žiška z klubu Extreme Obstacie Runners prišiel do cieľa s časom 35:19 min. a o 2 sekundy  prekonal rekord podujatia. Druhý prišiel do cieľa Eduard Hapák (JM Demolex Bardejov) a tretí  Tomaš Šitár (OBS Prešov).

V ženskej kategórii jednoznačne dominovala Ľudmila Melicherová časom 48:37 min. Už po tretíkrát sme mali aj kategóriu najlepší Lenartovian, kde zvíťazil Peter Harňák pred Miroslavom Lamancom a Michalom Hricom. Kým v hlavných kategóriách bežci pretekali do kopca organizátori behu pripravili pre deti beh v obci, kde najmenší pretekári taktiež bojovali o hodnotné ceny. Naša vďaka patrí hlavne sponzorom, ktorí pomohli zorganizovať tento beh a to hlavne Komunitnej nadácii Veľký Šariš, obci Lenartov, Sagan sport, GHP Connection, HM comp, Minimarket Kotva, Deltatour.  Verím, že aj v budúcom roku sa nám podarí zorganizovať už piaty ročník behu do kopca na Kráľovu studňu.

 

Víťazi jednotlivých kategórií a poradie  bežcov bardejovského okresu:

Hlavná kategória do 39 rokov: 1.Peter Žiška (Extreme Obstacie Runners  ), 2. Eduard Hapák (JM Demolex Bardejov), 14. Michal Džunda  (FK Gerlachov), 15.Peter Harňák  (Lenartov),16. Martin Molčan (TJ Odboj Kurov),17. Franko Lukáš (Spider Porúbka) 21.Miroslav Lamanec (Lenartov), 24. Michal Hric ( Lenartov), 25. Vlado Frický (Atletiko Diffrent),

Muži od 40 do 49: 1. Janusz Sarnicki (MOK Mszana Dolna ), 6. Jozef Pavúk ( Spider Porúbka). 7. Slavomír Kostelník (Partzán Bardejov), 9. Martin Huk (Gaboltov)

Muži od 50 do 59: 1.Jaroslav Tomeček (Tulčík), 3. Ján Lihosit (Zborov) 10. Mikuláš Jurčišin (Prepletaj nôžkami Bardejov).

Muži nad 60: 1. Stanislav Sviták ( AK Žilina), 4. Jozef Gduľa ( Malcov)

Ženy do 34 rokov:1. Ľudmila Melicherová (JM Demolex Bardejov ).

Ženy od 35 do 49: 1. Martina Stašová (Spider Porúbka).

Ženy od 50 do 59: 1. Alžbeta Tiszová (Tube City IMS Košice)

Juniori: 1. Martin Gaňo (TJ Obal Servis Košice), 3. Filip Čižmár (Spider Porúbka)

Juniorky:1. Mária Gurská, ( Bardejov)


Webová stránka bola vytvorená v rámci projektu NESS KDC Košiciam