Lenartovský rebriňák 2014

Sobotné ráno 7.6. 2014 nás privítalo slnečným počasím, až takmer neuveriteľným po dvoch týždňoch prehánok a studeného počasia.  OZ Kráľova studňa v tento deň usporiadalo prvý slovensko-poľský prechod okolo Kráľovej studne, ktorého súčasťou bol  aj Lenartovský  rebriňák 2014. Po krátkej prezentácii na motoreste Javorina v Lenartove mohli turisti absolvovať trasu, ktorá viedla cez Obručné , poľské obce Dubné a Wojková, kde sa mohli obzrieť aj krásne drevené kostolíky.  V závere túry prišli na Kráľovu studňu, kde  od 13:00 hod. začalo kultúrne podujatie Lenartovský rebriňák 2014. 

V úvode programu bola slávnostne otvorená turistická útulňa, jediná v bardejovskom okrese, ktorú otvoril pán Bľanda -  majiteľ Unikovu.  On nám venoval základ tejto teraz už turistickej útulne.  Ďalej  nasledoval kultúrny program, v ktorom vystúpili folkloristi z Rešova a Novej Ľubovne, heligonkári z Matičného klubu Bardejov .  Súťaže pre deti vymýšľal Boborland a spestril úsmevy detí aj maľovaním na tvár .  Zároveň mohli pozorovať  zdobenie vajíčka pani  Bľandovou  a sami si aj vyskúšať  zdobiť vajíčko voskom. Svoje umenie predvádzal aj rezbár Dalo, ktorý vyrezával na pohľad skutočne dubáky aj napriek svojmu zdravotnému hendikepu. Vojenská skupina z Bardejova umožnila deťom, ale aj dospelým  zastrieľať si z historických zbraní a pán Hockicko zo Sabinova vyrezal motorovou pílou rybu. Svoju prácu so psami predviedli kynológovia z Bardejova. Bola aj možnosť povoziť sa na koníkoch. To, že záujem o toto podujatie stúpa, svedčí aj fakt , že celkovo sa podujatia zúčastnilo viac ako 300 účastníkov.

OZ Kráľova studňa napriek tomu, že sama si hľadá sponzorov na svoje aktivity, už druhý krát usporiadala charitatívnu tombolu.  V minulom roku sme venovali 300 EUR - výťažok z tomboly otcovi roka z časopisu Slovenka Marianovi  Nalepovi. Tento rok  charitatívna tombola bola venovaná  rezbárovi  Daliborovi Novotnému  - Dalovi  z Liptovského Hrádku na jeho terénny invalidný vozík.  Sme radi, že tento náš nápad podporili ľudia, ktorí sa tu zišli a vyzbierali sme 425 eur, ktoré si pán Novotný prevzal osobne.  Tento rezbár majiteľ galérie naivného umenia v Liptovskom Hrádku, bol milo prekvapený priam až dojatý zo sumy, ktorá sa nám podarila vyzbierať.

Ďakujeme  sponzorom a všetkým, ktorí prispeli k tomu, aby sa toto podujatie mohlo uskutočniť a zároveň sa tešíme na budúci rok na druhý slovensko-poľský prechod okolo Kráľovej studne, ako aj na Lenartovský rebriňák 2015.


Galéria


Webová stránka bola vytvorená v rámci projektu NESS KDC Košiciam